دکتر هاشمی :مراسم استقبال از شهید تازه شناسایی شده و یادواره شهدای دانشگاه برگزارمی شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی: مراسم استقبال از شهید گمنام تازه شناسایی شده و یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیرجندسه شنبه 16 آذر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند:دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه هویت یک تن از شهدای گرانقدر گمنام دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند شناسایی شده گفت :نام این بزرگوار شهید علیرضا حسینی واز مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد و خانواده محترم ایشان ساکن استان تهران هستند که برای شرکت در مراسم عازم خراسان جنوبی هستند . دکتر هاشمی افزود: مراسم استقبال از خانواده گرانقدر این شهیدو یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند همزمان با روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزارمی شود . رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن دعوت از همه اقشار امت حزب الله برای شرکت در این مراسم معنوی و ملکوتی گفت :زمان شروع مراسم استقبال از خانواده معظم شهید حسینی و یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۱۶ آذرماه و محل برگزاری انتهای خیابان آیت الله غفاری، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند، مزار شهدای گمنام خواهد بود . دکتر سید حسن هاشمی ضمن قدردانی از ارتش ،سپاه ، نیروی انتظامی ، بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ، سازمان تبلیغات اسلامی ،صدا و سیما، وهمچنین استانداری خراسان جنوبی ، فرمانداری،شهرداری بیرجند و همه دستگاههایی که در برگزاری این مراسم همکاری نموده اند گفت: با هماهنگی و همکاری شهرداری بیرجند سرویس ایاب و ذهاب ساعت هشت و سی دقیقه صبح سه شنبه در محل میدان ابوذر برای انتقال اقشار مختلف مردم به محل برگزاری مراسم آماده خواهد بود . رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در ادامه خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و نکوداشت یاد و خاطره مجاهدتها ورشادت‌های این عزیزان را یک تکلیف شرعی ملی و انقلابی برشمرد و گفت :سالهای دفاع مقدس نقطه عطفی برای حفظ آرمان‌هاف تمامیت ارضی و مبارزه با دشمنان و متجاوزان بود. دکتر هاشمی گفت :آرامش و اقتدار بین‌المللی کشور عزیز اسلامی ما در پرتورهبری امامین انقلاب و رشادتها و فداکاری‌های جوانان غیور و رزمندگان پرتوان و فداکاری ایثارگران و شهدای گرانقدر به دست آمده است و لذا نکوداشت و بزرگداشت مقام این عزیزان عالی مقام گامی در جهت ترویج روحیه ایثارو فداکاری وزنده نگه داشتن فرهنگ رادمردی و شهادت طلبی است . دکتر هاشمی در ادامه افزود :امیدواریم تلاشها و خدماتی که انجام می دهیم مورد رضایت شهدا وره توشه آخرت مان باشد . رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: تجلیل و تکریم از پدران و مادران گرامی شهدا که شرافتمندانه فراق و داغ جگر گوشه خود را تحمل نموده اند یک تکلیف شرعی و انقلابی است و وظیفه ای است که در راستای احیای ارزش ها بر دوش همه ی ماست . رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه :شهدای گرانقدر رسالت سنگینی بر دوش ما گذاشته اند به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری اشاره کردو گفت: امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست .

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به تعمیق و ترویج آموزه های فرهنگی و معنوی داشته و اخیراً سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی نیز توسط ریاست عالی دانشگاه ابلاغ شده که در آن توجه بسیار جدی به ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب صورت گرفته گفت :در تقویم دانشگاه ازاد اسلامی استان این مراسم به عنوان یک رویداد بسیار بزرگ فرهنگی در سال ۱۴۰۰ محسوب می شود. دکتر هاشمی با اشاره به اینکه رویداد های فرهنگی بزرگ دیگری نیز در سالهای اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شده که از آن جمله است مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی . رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند افزود: برگزاری یادواره شهدا در حقیقت استمرار راه شهیدان است چراکه شهدا مشعل های پر فروغی هستند که راه حقیقت و سعادت را نشان می دهندوواقع همان گونه که رهبر معظم انقلاب می فرمایند: خاصیت کشته شدن در راه خدا این است که انسان جان خود را صرف می‌کند برای یک هدف و مقصد الهی و خدای متعال هم در پاسخ به این ایثار و گذشت بزرگ حضور او را در ملت تداوم می بخشد و یاد، فکر و آرمان او زنده می ماند .

دکتر هاشمی همچنین درپیامی 16 آذرروز دانشجو راتبریک گفت :
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ زمان : ۱۲:۱۹ كاربر : pr بازديد : ۱۴۴
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ زمان ويرايش : ۲۳:۴۴ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

۱۷ جمادی الثانیة ۱۴۴۳ قمري

۲۱ ژانويه ۲۰۲۲ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۴
اذان ظهر ۱۱ : ۴۴
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۵
اذان مغرب ۱۷ : ۱۴
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۲
انتخاب شهر