وبینار مقاومت مبتنی بر آگاهی و فداکاری در سیره ی حضرت زهرا(س) برگزارشد.
وبینار مقاومت مبتنی بر آگاهی و فداکاری در سیره ی حضرت زهرا(س) برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی بیرجند به همت دفتر هم اندیشی اساتید و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه وبینار مقاومت مبتنی بر آگاهی و فداکاری در سیره ی حضرت زهرا(س) برگزارشد.

در ابتدای این وبینار حجه الاسلام محمد حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاداسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و حضرت علامه مصباح به بیان جایگاه قیام 19 دی ماه سال 1356 در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت در این روز یکی از سرنوشت سازترین اعتراضات علیه رژیم پهلوی در قم شکل گرفت.

وی گفت : قیام 19 دی ماه مردم قم حماسه ای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید.

حجه الاسلام محمد حاجی زاده در ادامه به بیان اهمیت و جایگاه رفیع ولایت فقیه پرداخت وگفت:حضرت فاطمه زهرا(س) شهیده بزرگوار راه حاکمیت الهی شدن هستند. حجه الاسلام حاجی زاده با اشاره به مجاهدت ها ی حضرت فاطمه(س) و فداکاری ایشان و معنویت خاص آن حضرت افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) تا آخرین لحظه عمر پربرکت خود برای حمایت از ولایت ایستادند چرا که ایشان حضرت امام علی(ع) را امام زمان خود می دانست.

درادامه حجه الاسلام والمسلمین مجتبی شیدایی در سخنانی به بیان ابعاد مقاومت مبتنی بر آگاهی و فداکاری در سیره حضرت فاطمه(س) پرداخت و با تحلیل رویدادهای صدراسلام به بیان نظریه مقاومت پرداخت و گفت :صاحب این نظریه رهبرمعظم انقلاب هستند. حجه الاسلام شیدایی با بیان این که نظریه مقاومت یک نظریه صفر یا صدی نیست گفت: مقاومتی مورد تایید است که با مبانی عقلانی سازگار باشد. این مدرس حوزه علمیه افزود :اهل بیت(ع) هم انعطافاتی داشته اند مثلا حضرت امام رضا(ع) که مقام ولایتعهدی را پذیرفت ولی در حقیقت این اقدام ایشان موجب تقویت منزلت و شأن ائمه در خراسان شد و گرچه این اقدام ایشان به ظاهر عقب نشینی بود ولی این امر در واقع مقاومت محسوب می گردد و باید لایه های قبلی و بعدی را هم دید و شناخت. حجه الاسلام شیدایی در ادامه به بیان جایگاه بسیار رفیع حضرت فاطمه پرداخت و گفت :در بیان جایگاه رفیع ایشان و عبارت «سیده نساءالعالمین» در منابع شیعه و سنی آمده است. حجه الاسلام شیدایی افزود:به دلیل رابطه صمیمانه و عاطفی که بین امت و رسول خدا بود بعد از رحلت پیامبر(ص) به جامعه اسلامی شوک وارد شد. این استاد حوزه علمیه در ادامه به تحلیل آسیبهایی که از جریانهای انحرافی و نفاق و قبیله گرایی به جامعه اسلامی در آن دوره وارد شد پرداخت وگفت:متاسفانه جامعه اسلامی از عالمان متهتک و جاهلان متنسک اسیب دید.

*مرکز خبر روابط عمومی
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ زمان : ۰۹:۳۶ كاربر : pr بازديد : ۴۶
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ زمان ويرايش : ۱۲:۰۹ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

۱۷ جمادی الثانیة ۱۴۴۳ قمري

۲۱ ژانويه ۲۰۲۲ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۴
اذان ظهر ۱۱ : ۴۴
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۵
اذان مغرب ۱۷ : ۱۴
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۲
انتخاب شهر